Lokacija
Casa Turchetti se nalazi na uzvišenju iznad centra Taormine, što omogućava fantastičan panoramski pogled na grad i okolinu sa prostrane zajedničke terase. U neposrednoj blizini nalaze se glavne znamenitosti grada, uključujući Teatro Greco, Corso Umberto, Katedralu Taormine i Piazza IX Aprile, kao i brojni lokalni kafići, restorani i prodavnice, što gostima omogućava lak pristup svemu što grad nudi. Nacionalni park Isola Bella i najbliža plaža udaljeni su oko 2 km, dok je žičara koja vodi do plaže na svega 600 m. Od aerodroma u Kataniji Casa Turchetti je udaljena oko 70 km.
Opšti podaci
Casa Turchetti je elegantan i šarmantan smeštaj sa liftom koji nudi savršen spoj tradicije, udobnosti i luksuza. Zbog svog položaja na uzvišenju iznad Taormine, hotel je prirodno zaštićen od gradske buke, pružajući miran i prijatan boravak. Posebna pažnja posvećena je svakom detalju, što je jedna od glavnih prednosti hotela i doprinosi nezaboravnom iskustvu boravka. Casa Turchetti se nalazi na odličnoj lokaciji, u blizini glavnih turističkih atrakcija, a istovremeno omogućava potpuni odmor i privatnost. Hotel je idealno mesto kako za istraživanje lokalnih znamenitosti, tako i za opuštanje u idiličnom ambijentu.
Plaža
Najbliža plaža nalazi se na udaljenosti od 2 km . Upotreba suncobrana i ležaljki se dodatno naplaćuje.
Smeštaj
Sobe zadržavaju šarm sicilijanske kuće iz 19. veka, a istovremeno su vrlo udobne, opremljene za savremen boravak u autentičnom istorijskom ambijentu. Sastoje se od balkona, kupatila i opreme kao što su klima, TV, Wi-Fi i fen za kosu.
U ponudi su smeštaje jedinice različitih kvadratura:
Superior Room Lira i Arpa imaju površinu od oko 24 m² i sastoje se od francuskog ležaja i fotelje na razvlačenje.
Superior Room Flauto ima površinu od 24 m² i sadrži jedan francuski ležaj.
Junior Suite Turchetti površine 30 m² sadrži francuski ležaj, dvosed na razvlačenje i fotelju, uz bočni pogled na more.
Suite Accademia površine 75 m² raspoređena je na dva nivoa, sa sobama na svakom nivou koje imaju francuski ležaj i kupatilo, kao i odvojen dnevni boravak sa sofom na razvlačenje.
Plaća se: Korišćenje dečijeg kreveca oko 15€ dnevno.
Hrana i piće
Usluga u hotelu je na bazi noćenja sa doručkom (samoposluživanje – izbor više jela po hotelskim pravilima).
Plaća se: uvozna alkoholna i bezalkoholna pića, premium pića, flaširana vina, sokovi i sve ostalo van koncepta.
Ostali sadržaji
Među ostalim sadržajima se izdvaja manja recepcija kao i zajednička terasa na krovu, sa koje se pruža prelep pogled na Taorminu i gde gosti mogu opušteno uživati.
Napomena
Hoteli imaju pravo promene pojedinih usluga, načina plaćanja istih, kao i perioda korišćenja sadržaja, promene koncepta all inclusive, i slično, a u skladu sa svojom poslovnom politikom, vremenskim uslovima i drugim relevantnim činiocima, te organizator putovanja za iste promene ne može snositi odgovornost.
